Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Etika>"Vieno langelio" principas piliečių aptarnavime

"Vieno langelio" principas piliečių aptarnavime

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. "Vieno langelio" principas. "Vartai" vyriausybinėse institucijose. "Vieno langelio" aptarnavimo principas Darbo Biržoje. "Vieno kontakto" principas Vilniaus miesto savivaldybėje. Išvados .

Ištrauka

Siekdama sukurti teisines sąlygas kiekvienam piliečiui gauti būtiną informaciją, deramai ginti savo interesus Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2002 m. rugsėjo 25 d. patvirtino Piliečių ir kitų asmenų aptarnavimo viešojo administravimo ir kitose institucijose pavyzdinę tvarką.
Šios tvarkos tikslas gerinti piliečių aptarnavimo kokybę, reikiamos informacijos gavimo kokybę ir greitumą.
Savo darbe aptarsiu "vieno langelio" principo įgyvendinimą ir veikimą Lietuvos įstaigose.
Visuotinai pripažįstama, jog valdžia turi rūpintis, kad piliečiams paslaugos taptų kuo prieinamesnės. Vis dėlto tikrovė yra ta, jog dažnai piliečiams dėl fragmentuotų prieigos taškų ir biurokratizmo tenka susidurti su sunkumais randant jiems reikalingas paslaugas. Piliečiai valdžią suvokia kaip visumą: dauguma jų nesigaudo skirtinguose valdžios lygiuose bei tuo labiau nežino, už ką kiekvienas konkretus valdžios lygis yra atsakingas. Be to, retai kada piliečiai nutuokia, į kurį konkretų departamentą ar instituciją jiems reikia kreiptis siekiant gauti tam tikrą paslaugą. Piliečiai nori, kad paslaugos bei aptarnavimas būtų prieinamas, patogus ir vientisas. Vienas iš būdų tam pasiekti yra "vieno langelio" tarnyba, kurios veiksmingumą palaiko viešojo administravimo ekspertai, akcentuojantys lemiamą "integravimo" vaidmenį siekiant įgyvendinti į pilietį – klientą orientuotą aptarnavimo modelį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtikos namų darbas
KategorijaEtika
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis17.43 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vieno langelio principas pilieciu aptarnavime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. R. Civinskas
Pasidalink su draugais