Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Verslo etika įmonėje

Verslo etika įmonėje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Vadybos etika. Svarbiausi vadybos etikos klausimai. Etiško elgesio modelis. Vertybės organizacijos kultūroje. Vadovavimo dorovinės vertybės. Praktinė dorovė vadyboje.

Ištrauka

Darbo procesų valdymu užsiima vadybos mokslas. Vadyba – mokslas apie socialinių organizacijų (gamybos, verslo, mokslo, ugdymo ir pan.) valdymą, t.y. jų vadovybės numatytų tikslų įgyvendinimą pavaldinių pastangomis.
Etiką ir vadybą jungiantis dalykas – verslo etika.
Veslas – tai organizuotos individų pastangos pagaminti ir pateikti tokį produktą ar paslaugą, kurio reikia visuomenei.
Verslo etika – tai etikos sritis, atsirandanti verslui ir etikai sąvaikaujant. Tai dorovinių principų ir standartų (normų) visuma, veikianti verslo pasaulyje.
Verslininkas – asmuo disponuojantis kapitalu ir, siekdamas jį padidinti, ieškantis naujų pelningų veiklos krypčių, panaudodamas tam dalykines ir žmogiškąsias savybes.
Moksliniu požiūriu verslas ir dorovė, ekonomika ir etika, pragmatiškumas ir dvasingumas turi būti derinami bet kurioje veikloje, taigi ir versle.
Verslo etikai, kaip mokslo dalykui, aktualios šios tyrimų kryptys:
o šalies ekonominės sistemos moralinis įvertinimas ir galimos jos alternatyvos bei modifikacijos (makrolygis);
o įvairių verslo rūšių šalyje moralinis įvertinimas (mikrolygis);
o asmenų ir jų veiklos bei elgsenos moralinis įvertinimas (individualus lygis).
Atlikus tokius tyrimus susidaro daugiau galimybių dorovės plėtrai šiais požiūriais:
o praktiniu–visuomeniniu – gali padėti formuoti moralias laisvos rinkos subjektų bendravimo normas, praktiškai diegti kapitalizmo etikos principus, kartu – humanizuoti visuomenės gyvenimą;
o psichologiniu – padeda pripažinti asmenybės orumą ir vertę (etinė saviidentifikacija). Svarbu, kad žmogus teigiamai moraliai save vertintų ir kitų būtų atitinkamai įvertintas.
Žodis etika kilo iš graikų ethos, kuris yra susijęs su "charakteriu" ir "bendravimo jausmu". Apibrėžimuose minimi ir individualaus ar profesinio valdymo elgsenos principai. Etiškas reiškia normų, kurias nustato profesija arba grupė, laikymąsi. Bet kuri grupė gali nustatyti savo etikos standartus, kurių laikomasi arba ne. Etikos standartai, sukurti asmens, korporacijos ar tautos, padeda vadovauti žmogaus sprendimams ir veiksmams. Turėdami tokias pačias perspektyvas, galime pateikti tokį etikos apibrėžimą: etika – tai taisyklės ir standartai, kurie valdo elgesį. Šis apibrėžimas taikytinas ne tik visų lygių vadovams, bet ir bendradarbiams, socialiniams partneriams ir vartotojams.
Žinodamas bendruosius žmogaus elgesio bruožus, vadovas gali naudotis jais kurdamas strateginius elgsenos planus sau ir bendradarbiams.
Etikos standartų laikymasis šiuolaikinėje visuomenėje priklauso nuo jos bendrosios kultūros. Kultūra vadiname mąstymo, jautimo ir reagavimo tam tikroje grupėje, organizacijoje, profesijoje ar visuomenės subgrupėje, tautoje ar tautų bendrijoje būdą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtikos namų darbas
KategorijaEtika
TipasNamų darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis34.87 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasZaikauskienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo etika imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Zaikauskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą