Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Verslo etikos funkcionalumas

Verslo etikos funkcionalumas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. verslo etikos istorija. Etikos istorinė evoliucija. Verslo etika – nauja mokslo disciplina. Nauja pasaulėžiūra. Etikos kodeksai. Etikos kodeksai humanizuoja verslą. Pirmaeiliai kodeksų tikslai. Etikos funkcionalumas. Etikos valdymas". Ekonomikos ir etikos sąsaja. Situacija Lietuvoje. Verslo etikos analizė įmonėse. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame visuomenės gyvenime, vis daugiau sričių imama reglamentuoti etikos kodeksais, etikos komisijų veiklos pagrindu. Lietuvoje dabar egzistuoja daugybė verslą atstovaujančių institucijų, įvairių asociacijų, konfederacijų, rūmų ir t.t. Dalis jų iš esmės yra tik verslo lobistinės struktūros, tačiau yra ir tokių, kurios turi savo etikos kodeksus ir prisiima atsakomybę dėl savo nariu etinių įsipareigojimų. Tai labai graži tradicija, imanti pradžią dar žiloje senovėje (prisiminkime kad ir prekybines gildijas, atsakingas už į jas įeinančių pirklių etiką).
Etinės problemos yra žmonių bendravimo rezultatas. Tik bendraudami, sueidami į kontaktą vieni su kitais žmonės priima sprendimus, kurie gali būti vertinami iš etinių pozicijų. Verslininkai, pasitelkdami žmones savo tikslams pasiekti, priversti priimti sprendimus, kurie išprovokuoti etinių problemų. Tai didžia dalimi priklauso nuo pačių verslo subjektų moralinės brandos, teikiamų moralinių vertybių prioriteto. Šiaip ar taip verslininkui privalu turėti stiprius moralinius principus ir laikytis tam tikrų moralinių standartų. Tai jį įpareigoja paprasta aplinkybė: jam tenka priimti sprendimus, nuo kurių priklauso daugelio žmonių likimai, sprendimus, kurie ne visada sutaps su darbuotojų ar vartotojų interesais. Štai kodėl verslo etikos studijavimas yra svarbus kiekvienam verslo organizacijos vadovui.
Darbo objektas yra verslo etika bei jos funkcijos.
Šio savarankiško studijų grupinio darbo tikslas – išnagrinėti verslo etikos funkcionalumą, jos įtaką verslininkui ir darbuotojui.
Siekiant užsibrėžto darbo tikslo, yra nagrinėjami šie uždaviniai:
o Apžvelgti verslo etikos atsiradimą
o Išsiaiškinti verslo etikos ir ekonomikos sąsajas
o Išnagrinėti etikos kodeksų paskirtį
o Išanalizuoti vertybių programų įtaką
o Apžvelgti verslo etikos vertinimus darbuotojų ir darbdavių atžvilgiu
Analizuojant verslo etikos funkcionalumą buvo atlikta mokslinės literatūros analizė, sintezė bei apibendrinimas. Siekiant ištirti vertybių programų įtaką buvo atlikta statistinių duomenų ir aprašomoji analizės.
Norint atskleisti pagrindinį darbo tikslą didžiausią įtaką turėjo N.Vasiljevienės "Verslo etika ir elgesio kodeksai" bei analizės knyga "Įmonių etika verslo praktikoje".
Darbą sudaro keturi skyriai, trys apie teorinę dalį ir vienas – analitinę, taip pat įvadas bei išvados, naudotos literatūros sąrašas ir lentelių sąrašas. Viso darbo apimtis 19 puslapių, iš jų aprašomosios dalies 10 puslapių, analitinės – 2 puslapiai. Darbe yra trys lentelės. Abi darbą atlikome po lygiai pasiskirsčiusios apdorojamą informaciją bei temas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtikos referatas
KategorijaEtika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis29.29 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. R. Pareigis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo etikos funkcionalumas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. R. Pareigis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą