Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Verslo etikos svarba ir problematika šiuolaikinėje ekonominėje sistemoje

Verslo etikos svarba ir problematika šiuolaikinėje ekonominėje sistemoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Verslo etikos teoriniai aspektai. Verslo etikos samprata, pagrindiniai aspektai. Verslo etikos raida. Verslo etikos principai. Verslo etikos problemos. Verslo etikos įtaka sistemai. Aplinkos apsauga ir vartotojų saugumas. Etikos įtaka marketingo sprendimams. Etika finansų veikloje. Etika tarp darbdavių ir darbuotojų. Etikos kodeksas. Socialinė atsakomybė. Etika audito veikloje. Verslo etikos reikšmės auditui analizė. Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu, kai technologijos sparčiai žengia į priekį, žmonija atsilieka moraline prasme. Ekonomikos pasaulį vis dažniau sukrečia korupcijos skandalai, girdime apie nesąžiningumą, apgavystes kiekvieną dieną. Tačiau tai tik mažoji dalis, ką jau kalbėti apie globalines aplinkosaugines, socialines ir ekonomines problemas: nykstantys gamtiniai ištekliai, tarša, socialinė nelygybė. Privačios įmonės, ypač stambios globalios korporacijos įgavo daug galios. Jos vis labiau lemia globalizacijos raidą, o privataus verslo sektoriaus interesai vis dažniau kertasi su viešaisiais.
Šiuolaikinis verslas Pasaulio akademiniuose sluoksniuose yra vertinamas kaip matematiškai nelogiškas ir biologiškai neperspektyvus, nes vartojimas, pagrįstas naftos ir kitų ribotų išteklių (iš)naudojimu, negali augti neribotai. Apibendrinant galima sakyti, jog rizikuojame ne tik ilgalaike gerove, bet ir gyvenimo planetoje tęstinumu. "Mikroproblemų visuma sudaro makrolygio problemas". [13]
Visa tai pateikia naujus iššūkius ne tik įvairių šalių verslo visuomenei, vyriausybėms, bet ir visai žmonijai. Dabar jau akivaizdžiai matome, kad dabartinis ekonomikos modelis vis labiau neatitinka visuomenės lūkesčių, o globalinėms problemoms spręsti reikalingi naujos pasaulėžiūros sprendimo būdai.
Taigi nagrinėjant šį verslo poveikį aplinkai ir visuomenei, Pasaulyje pradėjo formuotis naujas požiūris į tai, kokia turëtų būti XXI amžiaus verslo formulë. Vis labiau yra aktualu užtikrinti, jog šalia finansinio tikslo žmonės pradėtų daugiau rūpintis natūralia aplinka ir visuomene. Aplinka ir verslas yra labai tampriai susiję, o organizacijos ilgalaikė sėkmė priklauso nuo sugebėjimo juos suderinti.
Atsižvelgiant į pateiktus aspektus nesunku suprasti, jog šis darbas įgauna didelę reikšmę tiek ekonomine, tiek socialine prasme ir galėtų būti naudingas kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo socialinės padėties ar veiklos, formuojant naują požiūrį į verslą, jo sukeliamas problemas, bei skatinti iniciatyvą šias problemas spręsti.

Darbo tikslas – įvertinti verslo etikos svarbą, bei jos problematiką šiuolaikinėje ekonominėje sistemoje.

Kadangi verslo etika yra labai plati tema, šiame darbe pateiksiu, mano nuomone, svarbiausius aspektus: verslo etikos esmė, jos įtaka visai ekonominei sistemai, socialinė atsakomybė ir etikos kodeksas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis92.3 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo etikos svarba ir problematika siuolaikineje ekonomineje sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą