Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Verslo etikos samprata

Verslo etikos samprata

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Valdymo kultūros prigimtis ir esmė. Bendrieji valdymo kultūros bruožai. Ypatingieji valdymo kultūros bruožai. Pavieniai valdymo kultūros bruožai. Valdymo vertybių sąveika. Valdymo kultūra sprendimų kokybės veidrodyje. Verslo etika. Keturi etinių verslo klausimų lygiai. Etikos priemonės. Verslo etikos samprata. Bendrosios etinės nuostatos, privalomos verslininkui. Labdaros įvairovė – Tautos brandumo požymis. Gerovės programos – skurdo padarinius šalinančios priemonės. Gerovės programos. Sociologo išvados. Etiketas ir jo svarba verslo partnerių bendravimui. Dalykinio etiketo abėcėlė. Verslininko išvaizda. Kūno kalba. Elgsena derybų metu. Biuro ir kontoros įranga. Elgesys su klientais.

Ištrauka

Valdymo kultūra – istorinių aplinkybių lemtas specifinis žmonių veiklos produktas. Tai politinių, ideologinių, ekonominių, socialinių, teisinių, psichologinių ir pedagoginių vertybių, valdymo institucijų, metodų ir priemonių sistema. Ji atspindi, kaip visuomenė, klasės, socialinės grupės, individai suformavo ir įsisąmonino valdymo santykius, kaip jie sugeba valdyti ir būti valdomi.
Siekiant atskleisti valdymo santykių – taigi ir valdymo kultūros turinio – vystymosi dėsningumus, reikia nagrinėti visuomeninio darbo turinio ir struktūros formavimąsi, kurį lemia darbo pasidalijimas.
Bendrojo darbo pasidalijimo būdu formuojasi visuomeninio darbo sistemos makrostruktūra – pramonė, žemės ūkis, statyba, aptarnavimo sfera, ekonominiai regionai šalies mastu, valstybinės valdžios aparatas ir kt. Ypatingojo pasidalijimo būdu – mezostruktūra. Pavyzdžiui, pramonės šakos, mokslas, švietimas, kultūra, valdymo aparatas respublikos, regiono mastu, taip pat miestai su savo aglomeracijomis, stambūs pramonės ir kitų liaudies ūkio šakų centrai, tarpšakiniai moksliniai – techniniai kompleksai ir kt. Pagaliau pavienio – jų struktūriniai padaliniai – cechai, skyriai, barai, darbo vietos, sistemos struktūra nuolat kinta, vystosi. Jos plėtotei didelę įtaką daro valstybės mokslinė techninė ir investicijų politika, ekonomikos vystymo tikslai, darbo, gamtos, materialiniai techniniai ištekliai, nacionalinės ypatybės ir kiti veiksniai.
Tai, kad valdymo veikla – sudedamoji bendresnės visuomeninio darbo sistemos struktūrinė dalis, lemia atitinkamus ją determinuojančius ryšius – makro-, mezo- ir mikrostruktūriniu lygmeniu.
Visuomeninio darbo sistemos struktūrinių lygmenų tarpusavio sąveikoje gimsta atitinkamos vertybės ir normos – bendrosios, ypatingosios ir pavienės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-28
DalykasEtikos konspektas
KategorijaEtika
TipasKonspektai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis38.03 KB
Autoriusvilma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo etikos samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 26 puslapiai 
  • Alytaus kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą