Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Verslo etikos būklė Lietuvoje

Verslo etikos būklė Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Verslo etikos pagrindai. Verslo etikos analizė. Verslo etikos teorija. Dabartinė verslo etikos būklė. Etikos rūšys. Verslo etikos tikslų įgyvendinimo veiksmai ir priemonės. Etikos kodeksai. Etiketas versle. Santykiai su darbuotojais. Sprendimų priėmimas. Informavimas. Savanaudiškumas. Santykiai su vartotojais. Santykiai su kreditoriais, tiekėjais. Santykiai su konkurentais. Santykiai su valdžia. Santykiai su visuomene ir viešieji santykiai. Tarptautinio verslo etiniai aspektai. Verslo etika plėtros kontekste. Verslo etikos vystymosi tendencijos ir problemos. Išvados.

Ištrauka

Aktualumas:
Lietuva žengia pirmuosius žingsnius į rinkos ekonomikos sistemą ir privalo suformuoti civilizuotos šalies įvaizdį. Žengdami į Europą, į laisvą rinkos ekonomikos sistemą verslo žmonės turės būti panašūs į užsienio kolegas verslininkus, nes kitaip bus negalimi jokie sandėriai. Juk netgi ekonomiškai išsivysčiusios šalys skiria daug dėmesio verslo etikai, tai – sėkmingo vadovavimo pradžia. Verslo etiką reikia suvokti kaip bendrosios etikos dalį, turinčią vieningus moralės principus. Lietuvoje kol kas verslo etikos supratimas ir dėstymas yra gana ribotas, nes šalies patirtis rinkoje gan maža. Verslininkam verslo etika dažniausiai apsiriboja etiketo išmanymu, neapimant etikos visumos, individo teisių bei atsakomybės, verslo pasaulio santykio su aplinka. Užsienio šalių verslo moralė Lietuvai negali būti vienintelis pavyzdys, bet nereikėtų jo nuvertinti, iš jų verslo etikos galime paimti tai, kas mums yra vertinga it neprieštarauja mūsų šalies tradicijoms ir papročiams.
Problematika:
Kas ir dėl kokių priežasčių sukelia neetiškus veiksmus versle, kokios šių veiksmų pasekmės ir kokie yra veiksmai šiems pažeidimas eliminuoti?
Tikslas:
Išsiaiškinti verslo etikos tarpusavio sąveikos ypatumus rinkos sąlygomis, padėti išsiaiškinti ar verslininkai yra pakankamai etiški, bendradarbių, visuomenės, aplinkos atžvilgiu.
Uždaviniai:
1. Verslo etikos analizė. Išsiaiškinti kaip verslo etika suvokiama ir taikoma Lietuvoje.
2. Verslo etikos vystymosi tendencijos ir problemos. Išsiaiškinti su kokiomis verslo etikos Lietuvoje problemomis susiduriama.
3. Verslo etikos etiniai aspektai plėtros kontekste. Išsiaiškinti kaip verslo etika pėtojama.
Objektas:
Verslo etikos būklė Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-12
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis36.85 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKazokienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo etikos bukle Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą