Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Socialinė atsakomybė ir verslo etika Lietuvoje

Socialinė atsakomybė ir verslo etika Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Socialinė atsakomybė ir verslo etika. Kokia ji Lietuvoje? Įvadas. Įmonių socialinė atsakomybė. Įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA) koncepcija. Įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA) politikos liečiamos sferos. Įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA) privalumai ir trūkumai. Įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA) nauda ir kaštai skirtingoms suinteresuotųjų asmenų grupėms. Įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA) skirtumai didelėse bei mažose ir vidutinėse įmonėse. Įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA) ataskaitos. Verslo etika. Verslo etikos koncepcija ir etiniai verslo aspektai. Verslo etikos struktūra. Verslininko etikos kodekso nuostatos. Verslo etikos privalumai ir trūkumai. Verslo etinio lygio kėlimo priemonės įmonėje. Įmonių socialinė atsakomybė ir verslo etika Lietuvoje. Tarptautinis kyšininkavimas (trumpa tyrimo analizė). Išvados.

Ištrauka

Mano kursinio projekto tyrimo objektas – socialinė atsakomybė ir verslo etika bei jų būklė Lietuvos verslo pasaulyje. Socialinės atsakomybės tema labai plati, todėl susiaurinau ją iki įmonių socialinės atsakomybės (ĮSA), taip siekdamas geriau išanalizuoti jos ypatumus. Šio darbo teorinės dalies tikslas yra supažindinti skaitytoją su ĮSA koncepcija, jos liečiamomis sferomis, privalumais ir trūkumais, nauda ir kaštais skirtingoms suinteresuotųjų asmenų grupėms. Taip pat palyginti ĮSA skirtumus didelėse bei mažose ir vidutinėse įmonėse ir aptarti ĮSA ataskaitų reikšmę. Apibendrintoje verslo etikos teorijoje pateikiama jos koncepcija, struktūra, privalumai ir trūkumai, etiniai verslo aspektai, verslininko etikos kodekso nuostatos, verslo etinio lygio kėlimo priemonės įmonėje. Praktinėje projekto dalyje analizuojama ĮSA ir verslo etikos situacija Lietuvoje, pateikiami statistiniai duomenys. Taip pat pateikiama amerikiečių vykdyto mokslinio tyrimo apie tarptautinį kyšininkavimą ir raštiško etikos kodekso buvimo įmonėje įtaką jam trumpa analizė. Kalbant apie įmonių socialinė atsakomybę, visų pirma reikėtų atkreipti dėmėsį, jog nėra vieningo šio termino ir jo apimties apibrėžimo. Įmonių socialinės atsakomybės (toliau - ĮSA) koncepcija - plataus spektro procesas, apimantis visą produkto ar paslaugos gamybos, kūrimo ciklą ir su tuo susijusius aplinkosauginius, socialinius, finansinius bei etinius aspektus. Kiekvienoje šalyje vyrauja savitas supratimas apie tai, kas yra ĮSA. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje ji dažniausiai siejama su darbuotojų teisių puoselėjimu darbo vietoje, lygių ir saugių darbo sąlygų sudarymu, mokymosi visą gyvenimą propagavimu, verslo dalyvavimu bendruomenės iniciatyvose. Tuo tarpu kitose šalyse ĮSA labiau siejama su aplinkosauga ar stambių socialinių iniciatyvų rėmimu [7].
ĮSA ideologija teigia, jog verslas turi būti atsakingas, kurti draugišką aplinkai socialinę atmosferą, stengtis realizuoti naujus, aukštesnius standartus socialiniame gyvenime, aplinkos apsaugoje. Socialiai atsakingų įmonių bendras bruožas yra tas, kad jos mąsto apie vidutinę ir ilgalaikę perspektyvą, o ne trumpalaikį pelną bet kokia kaina [7].
2005 m. gruodžio mėnesį patvirtintame dokumente "Įmonių socialinę atsakomybę 2006-2008 metais skatinančios priemonės" yra pateiktas toks ĮSA apibrėžimas – tai įmonių ideologija, politika bei praktika, atspindinti tokią įmonių elgseną, kai jos į savo veiklą savanoriškai įtraukia socialinius ir aplinkosaugos klausimus bei santykiuose su visais suinteresuotais visuomenės, verslo ir valdžios atstovais vadovaujasi pagarbos žmogui, visuomenei bei gamtai vertybiniais principais ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-14
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis156.2 KB
Autoriusishlajus
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasK. Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine atsakomybe ir verslo etika Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • K. Kalašinskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą