Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Tolerancija (6)

Tolerancija (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tolerancijos sąvoka. Tolerantiškas žmogus. Tolerancija kaip bendravimo principas. Bendravimas šeimoje. Doroviniai šeimos bendravimo principai. Tolerancija. Pagrindinės netolerancijos apraiškos. Tolerantiška ar ne yra mūsų visuomenė? Mokinių tarpusavio santykiai. Molėtų gimnazijos moksleivio tolerancijos kodekso projektas. Išvados. Priedai (2). Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Šiame sudėtingame amžiuje svarbu mokėti pasirinkti vertybes. Bendražmogiškas ir asmenines.
Kas svarbiausia mano gyvenime? Kaip bedėliočiau mano dėmesio vertus dalykus, vis grįžtu prie žmogaus buvimo šalia manęs svarbos. Kas šalia? Kaip aš jaučiuosi dėl to? Ar pakankamas artimų žmonių ratas aplink? 0 ar man visai nesvarbu kiti, tie, kurie tolėliau nuo manęs? Ką aš galvoju apie žmones? 0 ką jie galvoja apie mane? Kada man gera šiam pasaulyje? Ko gero tada, kai esu darnoje su mane supančiais žmonėmis. Noromis nenoromis pačia svarbiausia vertybe, padedančia man gerai jaustis, tampa tolerancija- tai ne tik pakantus požiūris į kitą žmogų, tai ir mano sugebėjimas būti visapusiška asmenybe.
DARBO TIKSLAS
Įrodyti, kad mūsų visuomenėje tolerancija egzistuoja.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti tolerancijos sąvoką;
2. Tolerantiškas žmogus – koks jis?
3. Tolerancijos svarba šeimoje;
4. Išsiaiškinti tolerancijos ribą ir netolerancijos apraiškas;
5. Sukurti tolerancijos kodeksą.

Hipotezė – gyvename tolerantiškoje visuomenėje.
Tolerancijos sąvoka

Sąvoka tolerancija yra kilusi iš senosios graikų kalbos žodžio taloo, reiškiančio: ištveriu, pakeliu, pakenčiu. Lotyniškai tolerans - kantriai pakeliantis, iškeliantis, tolerantia - pakanta, atvirumas.Tolerancija – universalus bendravimo kultūros dorovinis principas.
Tolerancija gina žmogaus teisę gyventi pagal savo paties pažiūras ir įsitikinimus. Kartu ji reikalauja tas pačias teises pripažinti ir kitiems. Tolerancija suponuoja žmonių tarpusavio santykių lygiateisiškumą, abipusę pagarbą ir tarpusavio supratimą. Tuo remiantis įmanoma pasiekti žmonių santykių darną.
Tolerancija kyla iš dvasinės kultūros gelmių. Be aukštos kultūros apskritai nėra tolerancijos. Kita vertus, pati tolerancija yra aukštos dorovinės kultūros principas, kilni žmoniškumo versmė. "Tarpusavio žmonių supratimas ir taika gali būti pasiekti tik lavinant ir auklėjant tuos privalumus, kurie žmogų daro žmogumi. Vienas iš pačių gražiausių žmogiškumo reiškinių, būtinas supratimui ir taikai žmonėse užtikrinti – yra tarpusavio tolerancija" (J.Blažys). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis430.5 KB
Autoriusmimyte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasValentina Namajūnienė
Švietimo institucijaMolėtų gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tolerancija (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Molėtų gimnazija / 3 Klasė/kursas
  • Valentina Namajūnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą