Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Valstybės tarnautojų etika

Valstybės tarnautojų etika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Etikos samprata. Etikos objektas ir funkcijos. Etikos infrastruktūra. Etikos kodeksų paskirtis ir tikslai. Valstybės tarnybos etikos elementai. Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklės. Pagrindiniai valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojų veiklos etikos principai. Valstybės tarnautojų etikos problemos. Apgavystė. Piktnaudžiavimas. Piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi. Piktnaudžiavimas materialiniais ištekliais. Piktnaudžiavimas žmogiškaisiais ištekliais. Piktnaudžiavimas pasitikėjimu. Piktnaudžiavimas interneto tinklu. Interesų konfliktas. Viešųjų ir privačių interesų derinimas valstybės tarnyboje. Korupcija. Individuali korupcija. Sisteminė korupcija. Korupcijos rūšys. Etikos problemų analizė. Etiškas sprendimų priėmimas. Etikos svarba valstybės tarnyboje. Išvados.

Ištrauka

" Valstybės tarnautojų etika yra ne užgaida; ir vyriausybės pareiga–rodyti pavyzdį visuomenei". ( James S. Bowman)
" Dabar labiausiai trūksta atviro ir aiškaus viešojo administravimo atstovų paaiškinimo, kodėl jie pasirenka tas, o ne kitas vertybes." ( Douglas T. Yates, JR)
Šios, daug ką pasakančios mintys tūrėtų sukelti tam tikrus jausmus ir supažindinti su darbo tema, kadangi etika prasideda ten, kur įstatymai dar neveikia, ar dar nepriimti efektyviai veiklos reglamentuojantys ir reguliuojantys įstatymai, arba jau nebeveikia ten kur įstatymai yra neaiškūs ar griežtai neapibrėžti, o todėl jau rasti būdai juos apeiti ar panaudoti neetiškiems ar net neteisėtiems tikslams.
Apskritai žodžiu etika, kilusiu iš graikiško ethos, pasakomas visuomenės nusiteikimas. Taip įvardijamos visuotinės bendruomenės pastangos apibrėžti savo vertybes, būtinas sąlygas, praktinius reikalavimus ir apsaugos taisykles, kurios turėtų užtikrinti jos gerovę ir bendruomenės narių klestėjimą. Etika yra bet kokios bendruomenės tikėjimo ir vertybių sistema arba organizacijos ar profesijos praktikos kodeksas.
Taip pat egzistuoja taikomoji etika, kuri reiškia, kad žmogus gali veikti atsakingai, tinkamai ir efektyviai įvairiose situacijose ir gali pateikti aiškų, nuoseklų ir argumentuotą savo sprendimų ir veiksmų pagrindimą, pasinaudodamas visuotinai priimtinais standartais. Tam reikia tokių įgūdžių kaip pagrindinių principų, kurie išreiškia svarbiausias žmonių vertybes ir iš kurių žmonės gauna praktines moralės taisykles, žinojimas, taip pat gebėjimas praktiškai spręsti problemas ir priimti sprendimus moralinių problemų atveju.
Etika valstybės tarnyboje – tai valstybės tarnautojo tarnybinio elgesio norma. Etikos yra mokomi nuo mažų dienų, tačiau nėra standarto šios moralės normos lygiui išmatuoti. Todėl šiuo metu tiek daug dėmesio yra skiriama etikos problemoms valstybės tarnyboje spręsti.
Darbo aktualumas: šian¬dien didelė žmonių gyvenimo dalis priklauso nuo valdžios. Kadangi šiandien valdžia yra tokia didelė ir to¬kia sudėtinga ir jai tenka tvarkyti ne tik svarbiausius poreikius ir ap¬saugos reikalus, valstybės tarnautojų profesionalumas tampa dar svarbesnis negu praeityje. Todėl šiuo metu tiek daug dėmesio yra skiriama valstybės tarnautojų etikai, bei kovai su etikos problemomis.
Darbo problema: valstybės tarnautojų etikos svarbos atskleidimas.
Darbo tikslas: analizuojant literatūrą, bei Lietuvos teisinę bazę išnagrinėti valstybės tarnybos etikos elementus, valstybės tarnautojų veiklos etikos taisykles, veiklos etikos principus, bei etikos problemas.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti etikos sampratą, objektą ir funkcijas
2. Apžvelgti etikos infrastruktūrą.
3. Išsiaiškinti etikos kodeksų paskirtį ir tikslus.
4. Išanalizuoti valstybės tarnybos etikos elementus.
5. Išsiaiškinti valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklių tikslą, bei jų taikymą valstybės tarnyboje
6. Išnagrinėti pagrindinius valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojų veiklos etikos principus.
7. Išanalizuoti valstybės tarnybos etikos problemas.
8. Išsiaiškinti etiškų sprendimų priėmimo procesą.
9. Atskleisti valstybės tarnautojų etikos svarbą šiandieniniame gyvenime. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-02
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.9 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasProf. Habil. Dr. E. Jančauskas
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnautoju etika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 3 Klasė/kursas
  • Prof. Habil. Dr. E. Jančauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą