Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Populiariųjų žurnalų vertybės moksleivių akimis

Populiariųjų žurnalų vertybės moksleivių akimis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Kas yra vertybės? Vertybių rūšys. Vertybių sistema. Vertybinės orientacijos. Idealai, tikslai, interesai ir įsitikinimai kaip vertybės. Šeimos ir mokyklos vaidmuo ugdant vertybes. Svarbiausios vertybės, kurias turėtume diegti jaunimui namuose ir mokykloje. Kokias vertybes skiepija moksleivių skaitomi žurnalai? Tyrimas. Moksleivių anketų atsakymų analizė. Išvados.

Ištrauka

Nuo pat žmogaus atsiradimo pasaulyje visuomenės progresą skatino keli veiksniai. Pirmykščio žmogaus negalia gyventi vienam ir bendruomenės poreikis peraugo į visuomenės santykius. Noras lengviau ir produktyviau dirbti skatino darbo įrankių raidą. Laikui bėgant žmogus panoro geriau pažinti save ir jį supančią aplinką. Žmogiškųjų vertybių pažinimo poreikis iškilo tada, kai žmogus galėjo sau užduoti ne tik klausimus, kur gyventi ir kaip išgyventi, bet kai jis pradėjo kelti tokius klausimus – kaip aš gyvenu, ar patenkina mane mano gyvenimas, ir ko gero patį pagrindinį klausimą – ar aš esu laimingas? Žmogus ieškodamas tikrumo pasaulyje ir savyje taip ugdė galią tvarkyti savo vidų, kad išlavintas protas galėtų sutramdyti juslių chaosą ir jausmų siautulį, taip leisdamas žmogui patikimai pažinti šį pasaulį ir patį save. Tai kelias į naujas savivokos erdves, kuriose suvokus naujus dalykus savo tikrumo buvo ieškoma iš naujo, naujais būdais, jo tolesniam vertybių pažinimui. Žmogus nuolat veržiasi į tobulumą, jis šimtmečiais kūrė tiesą, grožį, harmoniją, vertybėse įkūnijo tauriausius žmogaus bruožus, kurie, kaip visuomenės istorinės raidos patyrimo rezultatas, ilgainiui tapo sudedamąja atskiro individo ir visuomenės dalimi. Vertybės, kaip svarbiausias žmogaus dvasinio gyvenimo klodas, atspindi tai, kas žmogui vertingiausia kultūros, psichologiniu, sociologiniu, moraliniu ir estetiniu požiūriais. Juk iš tikrųjų žmogų valdo vertybės, jomis vadovaujamasi, dėl jų gyvenama.
Jaunosios kartos vertybių įsisąmoninimas laikomas svarbiausia asmenybės sėkmingo ugdymo prielaida. Tik iš kur tas vertybes šiuolaikinis jaunimas įsisąmonina? Kas jiems jas įdiegia? Tėvai, mokykla, žiniasklaida etc.? Manau, kad visi reiškiniai: tėvai nuo pirmų dienų, mokykla brendimo laikotarpiu, na o žiniasklaida turbūt visą mūsų gyvenimą. Bet kadangi mano darbo tema yra "Populiariųjų žurnalų vertybės moksleivių akimis", tai aš labiau apžvelgsiu žiniasklaidos įtaką jaunimui renkantis pagrindines gyvenimo vertybes.
Šiame darbe sieksiu apžvelgti, kokias vertybes ir kokius siekius stengiasi iškelti patys žurnalai, ar kita mokinių skaitoma periodinė spauda, kokias jas įsivaizduoja mokiniai, ir ar žurnalai atitinka mokinių vertybių ieškojimų poreikius.
Mokyklinis jaunimas, ko gero turi daugiausiai periodinės spaudos kiekvienai amžiaus grupei: nuo pirmųjų klasių, su daugybe paveikslėlių, nesudėtingų tekstų, pamokančių istorijų ir pan; įvairių herojų kupinus komiksinius žurnalus vyresniems; gyvenimo klystkelius atskleidžiančius, svetimas istorijas pasakojančius, gyvenimo patirtį parodančius ir su pasauliu pažindinančius - vyresniems. Kiekvieno žurnalo pareiga turėtų būti jaunosiosios kartos ugdymas, universaliųjų vertybių puoselėjimas, etc. Tikiu, kad tai ir stengiamasi daryti, tačiau ar mokiniai tai pamato, supranta, įvertina? Ar neprasilenkia redaktorių ir skaitytojų keliai, ar visada mokiniai randa žurnaluose tai, ko ieško, ar žurnalai pateikia pakankamai medžiagos mokinių vidiniam pasauliui tobulėti, ar tik stengiasi būti populiarūs pačiais pigiausiais būdais?
Svarbu išsiaiškinti, ar jaunosios kartos tobulėjimui, ugdymuisi, gėrio ir grožio supratimui, etc. įtakos turi ne tik šeima, mokykla, visuomenė, atskiros grupės, bet ir viena dažniausiai šiuolaikiniame gyvenime sutinkamų palydovų - žiniasklaida, ypač - žurnalai, skirti mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams. Tad šis mano darbas turėtų atskleisti ne tik mokinių požiūrį į jų mėgiamų žurnalų skelbiamas vertybes, liekamąją vertę, požiūrių formavimą ir pan. Bet šiame darbe aš taip pat stengsiuosi apžvelgti ir tai, kokias vertybes turėtų puoselėti šeima, o tuo pačiu ir mokykla, kad tai, ką moksleiviai skaito laisvalaikiu, neužslopintų tikrųjų vertybių. Tam aš pasitelksiu ir įvairią literatūrą bei anketas moksleivių nuomonių tyrimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-17
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis33.33 KB
Autoriusjur
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Populiariuju zurnalu vertybes moksleiviu akimis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą