Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Pramoginių renginių įtaka doroviniam jaunimo auklėjimui

Pramoginių renginių įtaka doroviniam jaunimo auklėjimui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Dorovinio auklėjimo tikslai, uždaviniai. Pramogų samprata ir jų reikšmė. Žaidimai. Masinis šokas. Masinė daina. Atrakcionai jaunimui. Pramoginiai renginiai ir jų poveikis doroviniam auklėjimui. Viktorinos. Moksleivių viktorinos rezultatai. Vakaronės. Jaunimo vakaronė Šauliuose. Diskotekos auklėjamoji reikšmė. Šokių vakarai. Poilsio vakarai. Šventės. Šventės laikas. Šventinė apeiga. Šventinė pramoga. Švenčių personažai. Užgavėnės. Tyrimai. Tyrimo tikslai ir uždaviniai. Tyrimo rezultatai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Mano pasirinkta tema ‚Pramoginių renginių įtaka doroviniam jaunimo auklėjimui‘. Aš susidomėjau šia tema, nes jinai pasirodė man šiuolaikinė, aktuali ir įdomi. Taigi mano tikslas: Išsiaiškinti kokį poveikį pramoginiai renginiai turi doroviniam jaunimo auklėjimui.
Uždaviniai: apžvelgti populiariausius pramoginius renginius, skirtus jaunimui. Tyrimais nustatyti jų masiškumą, populiarumą, įtaką doroviniam ugdymui.
"Dorovinis auklėjimas – dorovinės sąmonės ir elgesio vienovės formavimas pagal dorovinių principų ir normų reikalavimus, ugdant dorovinę asmenybę" Jeigu sutiksime, kad dorovinis principas liudija svarbiausią individo dorovinę poziciją, o pastaroji – asmenybės vidinį pasirengimą elgtis pagal dorovės normas, tai priartėjame prie mūsų nagrinėjamai temai aktualios ir reikšmingos sąvokos, kurios turinys aiškinamas taip: "Dorovinė norma,– visuomenės moralės principus atitinkantis konkretus reikalavimas. Yra normos-įsakymai, normos-draudimai, normos-pavyzdžiai. Normos interiorizuojamos, inkorporuojamos vidiniame asmenybės gyvenime, ir jos tampa elgesį reguliuojančiu veiksniu" . Glaustai prisiminę pagrindinės ir su ja artimai susijusių sąvokų turinį, pasidomėkime, kaip šios pedagoginės klasikos schemos konkretizuojamos minėtose Bendrosiose programose? Apsiribokime tik dorinimo tikslo ir uždavinių priminimu.
Pramoginiams renginiams būdingų bruožų apžvalgą pradėkime nuo pramogos reikšmės. Pramoginės veiklos tikslas – rekreacija, žmogaus psichinių jėgų atkūrimas. Siekant šio tikslo, pramoga žmogaus gyvenime atlieka svarbų, daugiaplanį vaidmenį, kur jam suteikiama galimybė ne tik puikiai pailsėti, bet ir visapusiškai tobulėti.
Masiniais laikomi šokiai, pagrįsti pasikartojančiais, paprastais, nereikalaujančiais didesnių įgudžių, judesiai. Nagrinėjant masinį šokį, kaip pramogų rūšį, reikia atkreipti dėmesi į 3 elementus, kurie ir leidžia laikyti jį pramogų rūšimi: tai muzika – jos struktūra lengva, ritminga, lengvai priimama, tai sistema tvarkingų judesių., kurių įvairovė priklauso nuo šokio charakterio, jų bendri bruožai – skirtumas nuo įprastų darbo ar buitinių judesių.
Viktorina – savarankiškas žaidimas, kuriame klausimų pagalba išryškėja dalyvių žinios ir orientacija mokslo, meno, literatūros ir kt. srityje. Viktorinos esmė ta, kad vedėjas pateikia klausimus, o dalyviai čia pat atsako. Klausimai yra skaitomi po vieną. Teisingiausi, išsamiausi ir greičiausi atsakymai yra premijuojami.
Vakaronė – Europos tautų bendruomenis paprotis rinktis vakarais iš eilės kurioje nors kaimo pirkioje, su savo įrankiais dirbti savo smulkių darbų arba talkinti šeimininkui. Per vakaronės žaisdavo, dainuodavo, sekdavo pasakas, mindavo mįsles, šokdavo.
Dabar vakaronių dalyviai nebesirenka į kokią nors pirkią, o ateina į kultūros namus, tik žinoma, be savo smulkių darbų.
Diskoteka arba, tiksliau, diskotekos programa – organizatorių dėmesio vertas renginys. Deja, daugeliui jis labai tapatus eiliniams šokiams. Derėtų žinoti, kad diskotekos programa, būdama viena pagrindinių jaunimo pramoginio laisvalaikio formų, turi ir savo pagrindinį principą – linksminant šviesti.
Ne vieną kartą užaugo turėdama tik vieną laisvalaikio ir pramogos būdą – šokių vakarus. Visais laikais jaunimas turėjo poreikį susitikti su draugais, pabendrauti, pasilinksminti, pasiklausyti muzikos ir pašokti. Dabar daugelis šokių vakarą tapatina su diskoteka, tačiau mes atskirsime šias dvi formas, nors jos ir turi labia daug bendro.
Poilsio vakarai turi teminį kryptingumą, - vieną bendrą mintį, pagrindinę idėją, o visos vakaro sudėtinės dalys – muzyka, apipavidalinimas, pramogos (žaidimai, dainos ir kt.), tekstai ir pan.,- pajungtos tai temai atskleisti. Šių vakarų pagrindinis tikslas – turiningai praleisti laisvalaikį ir visapusiškai tobulėti. Svarbiausiomis poilsio vakaro funkcijomis reikėtų laikyti žmogaus fizinių ir dvasinių jėgų regeneraciją ir jų tolesnį vystymą.
Šventė reikšminga kaip svarbiausių, nekasdienio visuomeninės ir žmogaus gyvenimo įvykių nekasdienio minėjimo ir išaukštinimo forma.
Šventė tiek reikšminga, kiek svarbus yra žymimas įvykis. Niekasdienis faktas reikalauja ir nekasdieninės minėjimo formos, tuom šventė atkreipia švenčiančiųjų dėmesį į reikšmingiausius žmogaus ir visuomenės gyvenimo įvykius kaip į didžiausias vertybės.
Tyrimuose sužinosim kokiuose pramoginiuose renginiuse dažniausiai lankosi jaunimas, populiariausias renginių formos, kokį poveiki turi renginiai ir kokie motyvai skatina lankytis pramoginiuose renginiuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis350.88 KB
AutoriusAna
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pramoginiu renginiu itaka doroviniam jaunimo auklejimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą