Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Verslo etika tarptautiniame verslo vystyme

Verslo etika tarptautiniame verslo vystyme

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Etikos samprata. Etika kaip moralinės vertybės. Etika kaip pasekmė. Etika kaip principas. Etika kaip atsakomybė. Etika kaip moralinis aiškinimas (svarstymas). Etika kaip paklusimas moraliniam autoritetui. Etika kaip moralinio sprendimo vykdymas. Integruotos struktūros tarptautiniame versle. Tarptautiniai verslo etikos principai. Kokso (CAUX) principai. Etinės problemos versle: analizės lygmenys ir klasifikavimas. Etinių problemų kilimo ir jų analizės lygmenys. Etinių problemų klasifikavimas. Išvados.

Ištrauka

Visuomenėje plačiai paplitęs mitas, kad verslas ir etika yra nesuderinami dalykai. Pagal šį mitą verslas ir etika iš esmės yra skirtingose poliuose. Manoma, kad verslininkams terūpi gauti didelius pelnus, gaminant prekes ir teikiant paslaugas, perkant ir parduodant. Todėl verslo žmonės nėra laikomi moraliais, atvirkščiai – amoraliais. Tai nereiškia, kad jie yra nepadorūs. Vadinasi, dalis visuomenės (taip pat ir verslininkų) mano, kad moralinės normos yra netinkamos versle. Tačiau šis mitas iš tikrųjų neatitinka realybės. Moralė versle yra labai svarbus dalykas. Jeigu ji nebūtų svarbi, tai nebūtų tiek daug kalbama apie įvairius skandalus verslo pasaulyje, įtartinus sandorius, kyšininkavimo atvejus ir pan. Visuomenė priimtų visus nepadorius dalykus versle kaip savaime aiškius ir nekreiptų į tai jokio dėmesio. Ir nebūtų įvairių nepatenkintų aplinkos apsaugos ar vartotojų teisių gynimo atstovų, kurie keltų tokius klausimus – aplinkos grožis, retų gyvūnijos ir augalijos rūšių išsaugojimas, žmonių teisė gauti pakankamą ir teisingą informaciją apie įsigyjamas prekes.
Problematika – verslininkams terūpi gauti didelius pelnus, gaminant prekes ir teikiant paslaugas, perkant ir parduodant. Užsienyje įsteigtos korporacijos turėtų ne tik vystyti, gaminti ar parduoti,bet ir prisidėti prie tų šalių socialinės pažangos, sukurdamos darbo vietas ir padėdamos didinti jų perkamąją galią.
Darbo tikslas – atskleisti etikos reikšmę tarptautiniame verslo vystyme.
Darbo objektas – etikos reikšmė ir tarptautinis verslas.
Temos aktualumas – verslo etika teikia žinias, kaip elgtis etiškai versle, tačiau tai, ar pakeisti nepadorų verslo elgesį, priklauso pirmiausia būtent nuo tų verslininkų, kurie studijuoja verslo etiką. Verslo etikos tikslas – skatinti verslininkų socialinę ir moralinę atsakomybę už priimamų sprendimų pasekmes verslui ir visuomenei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-22
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis39.41 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKazokienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo etika tarptautiniame verslo vystyme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Kazokienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą