Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Socialinė atsakomybė ir verslo etika

Socialinė atsakomybė ir verslo etika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Socialinė atsakomybė. Socialinė darbuotojų atsakomybė. Socialinė klientų, konkurentų ir tiekėjų atsakomybė. Verslo etika. Etiški sprendimai ir jų priėmimas įmonėse. Verslo etikos institucionalizavimas. Etikos kodeksai. Socialinė atsakomybė ir verslo etika Lietuvoje. Tiriamoji dalis. Etinė refleksija. Amžius ir etinės refleksijos lygis. Neetiški poelgiai darbovietėje ir jų vertinimas. Neetiškos elgsenos atvejų pateisinimas. Patikimumo pokyčiai versle. Etiško elgesio versle nauda. Verslininkystės etinis įvaizdis. Neetiškų poelgių reguliavimo priemonės. Išvados.

Ištrauka

Tarpusavio santykių valdymo procese kultūros taisyklių formavimas ypač būtinas šiandien, kai mes formuojame laisvos rinkos ekonomiką, kur didelę reikšmę turi ne fondai, paskyros ir įsakymai, o žmonių tarpusavio santykių, profesinės ir valdymo etikos normos.
Rinkos mechanizmas veikia pagal savus ekonomikos dėsnius. Įtraukdamas subjektą į "rinkos erdvę", jis kartu suteikia jam galimybę ir verčia rinktis. Todėl į rinkos mechanizmą galima žiūrėti ne tik kaip į "instrumentą", geriausiai atitinkantį žmogaus ir visuomenės poreikius bei padedantį individui įgyvendinti savo sumanymus, bet ir kaip į socialinį kultūrinį fenomeną, kurį galima vertinti moralės požiūriu. Verslininkas, kaip rinkos subjektas, yra šio fenomeno dalis. Jo elgesys, moralės principai, normos, vertybės ir yra verslo etikos objektas. Moralės principų, normų, taisyklių, padedančių elgtis verslo pasaulyje, visuma ir leidžia kalbėti apie verslininko, o plačiau – apie verslo etiką.
Sociologijos žodyne nurodoma: "Socialinė atsakomybė – sąmoningai formuojamų ekonominių, politinių, teisinių, dorovinių santykių tarp organizacijos ir visuomenės, įvairių jos struktūrų forma; pasirengimas atsakyti už savo poelgius ir veiksmus, gebėjimas atlikti pareigą ir prisiimti sau visuomenės sankcijas, esant tam tikroms teisingumo arba kaltumo sąlygoms."
Socialinė atsakomybė nėra apibūdinta jokiais kanonais ir priklauso nuo vadovų ir organizacijos narių. Ji pasireiškia socialinių programų kūrimo ir įgyvendinimo forma, labdara ir pan. Socialinės programos pradėtos įgyvendinti šio amžiaus pradžioje. Pirmieji iniciatyvą parodė JAV verslininkai. Socialinės programos, jų planavimas ir įgyvendinimas priklauso pirmiausia nuo vadovo vertybių. Praktikoje šiuo klausimu vyksta daug diskusijų. Socialinės atsakomybės koncepcija traktuojama dvejopai. Viena nuomonė vyrauja, kad organizacijos privalo rūpintis tik tuo, kaip efektyviausiai panaudoti savo išteklius, gauti pelną ir optimaliai jį paskirstyti. Taip besielgdama organizacija kuria darbo vietas žmonėms, gamina produkciją arba tiekia paslaugas, t.y. tenkina kliento, vartotojo poreikius. Kita nuomonė - organizacija yra ne tik ekonominis vienetas, organizacija yra sudėtinė aplinkos dalis, nuo aplinkos priklauso pačios organizacijos egzistencija, ir todėl organizacija yra atsakinga ne tik už tai, kas vyksta joje, bet ir už tai, kokia socialinė padėtis aplinkoje ir kad valstybinė organizacija privalo skirti lėšas aplinkos socialiniam vystymui, visuomenės gerovei, kad verslas turi padėti apsaugoti gamtą, žmonių saugumą, stiprinti jų sveikatą ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-22
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis81.52 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Kalašinskaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine atsakomybe ir verslo etika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • K. Kalašinskaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą