Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etika>Aristotelio etika (2)

Aristotelio etika (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Apie gėrį. Apie laimę. Vidurio sąvoka. Veiksmo filosofija. (Akrasia) Valios silpnumas. Voliuntaristiniai ir nevoliuntaristiniai veiksmai. Apie dorybę. "Didingos sielos žmogus". Apie teisingumą. Apie draugystę. Apie malonumą. Išvados.

Ištrauka

Aristotelis etiką laikė savarankišku mokslu, nagrinėjančiu dorybes. Pastarasias jis skirstė į etines, arba charakterio, ir dianoetines, arba intelektualines. Aristotelio filosofija susijusi su pagrindiniais metafizikos principais. Kiekvienas daiktas turi tam tikrą esmę, o sykiu pasižymi ir tam tikru aktyvumu, kuris yra kaip tik šios esmės išraiška, pasireiškimas. Tačiau šis aktyvumas yra tikslingas; daikte veikianti forma kartu yra jo "telos" tikslas, į kurį daiktas linksta.
Aristotelio veikalai siejami praktinio žmogiškosios laimės mokslo, kuris moko kas yra laimė, iš kokios veiklos ji susideda ir kaip tapti laimingam. Etika mums parodo, kokia gyvenimo forma ir būdas padeda pasiekti laimę, Politikoje parodoma, kokia konkreti konstitucijos forma, kokios institucijos leidžia tokiai gyvenimo formai egzistuoti ir ją išsaugoti.
Dvylipė proto prigimtis pasirodo, kai Aristotelis svarsto žmogaus elgesio ir visuomenės gyvenimo problemas. Ir etikos, ir politikos teorijoje Aristotelis skiria idealius veiklos kriterijus, etinį ir politinį idealą nuo realios veiklos ir įvairių tą veiklą lemiančių aplinkybių, bet jis nesiima realios veiklos vertinti vien idealo požiūriu. Mat idealas yra ne žmogiškos, bet dieviškos prigimties dalykas. Ir žmogus, ir valstybė šiek tiek dalyvauja tame, kas protinga, kas dieviška, bet jie negali būti su tokiais dalykais tapatinami.Žmogus, kurio elgesys priklausytų tiktai nuo proto, jau nebūtų žmogus. Požiūris į žmogų kaip į tarpinę būtybę, esančią tarp gyvulio ir Dievo, paženklino visą Aristotelio etikos ir politikos problematiką. Aristotelis norėjo atskleisti ir išskleisti pirmuosius pasaulio pradus ir priežastis, kurie sudaro pasaulio esmę. Ar Aristotelio etikai pakanka išteklių, norint įveikti vidaus sunkumus ir išspręsti problemas? Kokį gyvenimą žmogui geriausia gyventi? Tai klausimas, kuriuo užsiima savo traktatuose Aristotelis, nagrinėdamas veiksmo, charakterio, dorybės, malonumo pagrindo, teisingumo temas.

Savo darbe bandysiu atsakyti į tokius klausimus :


• kokios žmogaus dorybės yra vertingesnės
• koks žmogiško gyvenimo tikslas
• kokį gyvenimą žmogui geriausia gyventi
• kas yra laimė, kada žmogus laimingas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasEtikos kursinis darbas
KategorijaEtika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis33.47 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aristotelio etika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą